bohran@tabriz.ir
تاریخ : پنجشنبه 6 مرداد 1401     |     کد : 2091

ساختار مدیریت بحران کلان‌شهرها کارآمد نیست

معاون هماهنگی و برنامه ریزی مجمع کلانشهر‌های کشور گفت: ساختار موجود در مدیریت بحران در کلان‌شهرها کارآمد نیست و باید در این زمینه برنامه‌ای ویژه تدوین شود.

به گزارش خبرگزاری تسینیم از مشهدمقدس ، مرتضی جعفری، صبح امروز در نشست تخصصی مدیران بحران کلان شهرهای کشور با بیان اینکه در برنامه توسعه کشوری به ایجاد مدیریت یکپارچه شهری تاکید می‌شود اظهارداشت: به نظر می‌رسد، ساختار موجود در مدیریت بحران کارامدی مناسبی در پی نداشته که باید به این موضوع توجه شود، ایجاد پایگاه مدیریت دانش می‌تواند به مدیران و تصمیم‌گیران در وضع قوانین کمک کند.

وی خاطرنشان کرد: بحث آموزش به کارکنان و آحاد جامعه، یکی از نکات مهمی است که باید مورد توجه قرار گیرد، که خوشبختانه این برنامه ریزی انجام شده که بتوانیم مصوبات کارآمدی داشته باشیم.

وی گفت: بحران را به طور معمول مساوی اقدام بعد از یک حادثه می‌دانیم، اما  آینده نگری و تبدیل بحران به یک فرصت برای ارایه خدمات مهم است و این میسر نخواهد بود مگر اینکه مدیریت یکپارچه باشد.
 

به گفته جعفری، استفاده از شرکت‌های دانش بنیان برای مقابله و آینده‌نگری در بحث بحران است، از فرصت‌هایی که در برنامه هفتم توسعه داریم، تدوین برنامه‌های مرتبط با مدیریت بحران است که باید مورد توجه قرار بگیرد.


PDF چاپ چاپ