bohran@tabriz.ir
تاریخ : سه شنبه 14 دي 1400     |     کد : 2047

مدیر بحران شهرداری تبریز مطرح کرد:

پیش‌بینی و پیشگیری به‌موقع، لازمه آمادگی برای مقابله با حوادث

مدیر بحران شهرداری تبریز گفت: با پیش‌بینی و پیشگیری، می توان از هدررفت هزینه جلوگیری کرد و به آمادگی مناسب برای مقابله با حوادث رسید.

به گزارش شهریار، مسعود حسن نژاد  در جریان برگزاری همایش نیمروزه کاهش اثرات سوانح و بلایای طبیعی در کلان شهر تبریز اظهار کرد: کره خاکی همواره درگیر حوادث و سوانح طبیعی است و کشور ما نیز از این قاعده مستثنی نیست اما برای مقابله با این حوادث باید بدانیم که چه‌کار خواهیم کرد.

وی ادامه داد: انسان باید با برنامه ریزی و کاوش، خود و محل زندگی خود را مقاوم کند تا از تبعات این حوادث مصون مانده و به زندگی خود ادامه دهد.

مدیر بحران شهرداری تبریز عنوان کرد: در طول تاریخ، بشر کارهایی را انجام داده تا خود را از حوادث حفظ کند. اکنون با پیشرفت تکنولوژی زندگی پیچیده تر شده و ثابت شده که توسعه شهرها هرچقدر بیشتر باشد، حوادث نیز پیچیده تر می شود.

وی افزود: متاسفانه همیشه از مدیریت ریسک که اصلی‌ترین گزینه و اولین شرط مدیریت بحران است، غفلت شده است. مدیریت ریسک همان پیشگیری، پیش‌بینی و آمادگی است که هرچقدر برای آن هزینه شود، سرمایه‌گذاری است.

حسن نژاد اظهار کرد: برنامه‌ریزی یک شرط اساسی است و باید برای کوچکترین حادثه پیش‌بینی های لازم را داشته باشیم. لازم است تا با پیش‌بینی و پیشگیری از هدررفت هزینه جلوگیری کنیم و به آمادگی مناسب برای مقابله با حوادث برسیم.


PDF چاپ چاپ