bohran@tabriz.ir
تاریخ : شنبه 18 آبان 1398     |     کد : 1923

بازدید رئیس شورای اسلامی کلان شهر تبریز از محل برگزاری مانور بزرگ آمادگی در برابر زلزله

رئیس شورای اسلامی کلان شهر تبریز به همراه رئیس کمیسیون شهرسازی و معماری شورا از مراحل آماده سازی محل برگزاری مانور بزرگ زلزله در پارک ارم بازدید کرد.

به گزارش روابط عمومی مدیریت بحران شهرداری تبریز در این بازدید رئیس شورای اسلامی کلان شهر تبریز با اشاره به حادثه خیز بودن شهر تبریز، برگزاری مانورهای مختلف را گام موثری در جهت افزایش هماهنگی بین دستگاه های مربوطه دانست.
وی همچنین به زلزله اخیر در شهرستان میانه اشاره کرده و خاطر نشان کرد: این زلزله و سایر حوادث مشابه در نقاط مختلف کشور، ضرورت حفظ آمادگی در برابر این نوع حوادث را بیش از پیش آشکار می سازد و برگزاری مانور یکی از راه های حفظ این آمادگی می باشد.

 

 

رئیس کمیسیون شهرسازی و معماری شورای شهر تبریز نیز در این بازدید به زلزله بامداد جمعه در ترکمانچای اشاره کرده و این زلزله را زنگ خطری برای سایر مناطق از جمله کلان شهر تبریز دانست و افزود قبل از وقوع چنین حوادثی باید نسبت به بهسازی و مقاوم سازی ابنیه اقدام نمود و با ارائه آموزش های مختلف، مردم را برای مواجهه با این قبیل حوادث آماده نمود.
بابایی اقدم برگزاری مانور با مشارکت دستگاه های مختلف را اقدامی عملی در جهت ارزیابی میزان آمادگی سازمان های مرتبط دانست و اظهار داشت: اقدام شهرداری تبریز در شبیه سازی محیط واقعی در این محل گام مفیدی است که نحوه عملکرد و هماهنگی بین سازمان ها را نمایان می سازد.

 


 


 

در این بازدید مدیر بحران شهرداری تبریز اظهار داشت به منظور شبیه سازی یک ناحیه شهری، زیرساخت های مورد نیاز برای این منظور از قبیل احداث 16 باب منزل، نصب تیرهای برق، لوله کشی آب و نصب علمک های گاز توسط شهرداری تبریز و دستگاه های عملیاتی عضو شورای هماهنگی مدیریت بحران شهرستان تبریز در پارک جنگلی ارم آماده شده است.
وی افزود با توجه به اینگه  مانور فوق با تصویب شورای تامین شهرستان تبریز در حوزه منطقه 10 و در محل پارک جنگلی ارم برگزار خواهد شد، لذا مناطق 1، 4 و 8 شهرداری تبریز به عنوان مناطق معین آن منطقه در این مانور حضور خواهند داشت.

مدیر بحران شهرداری تبریز هدف از برگزاری مانور را ارزیابی میزان آمادگی مجموعه شهرداری تبریز و سایر سازمان های عضو شورای هماهنگی مدیریت بحران شهرستان تبریز در مقابله با حوادث و سوانح طبیعی دانست و افزود بر اساس سناریوی تهیه شده توسط مدیریت بحران شهرداری تبریز، مانور در دو نوع میدانی و دورمیزی برگزار می شود و سازمان های عملیاتی با حضور در محل شبیه سازی شده به صورت میدانی نسبت به انجام وظایف محوله اقدام نموده و فرماندهان مانور در اتاق شهردار تبریز به صورت دورمیزی و مانیتورینگ شده عملیات مدیریت بحران و فرماندهی زلزله را انجام می دهند.
 


PDF چاپ چاپ