آخرین اخبار
يکشنبه بیست و هفتم اسفند 1396
يکشنبه بیست و هفتم اسفند 1396
شنبه بیست و ششم اسفند 1396
پنجشنبه هفدهم اسفند 1396
سه شنبه پانزدهم اسفند 1396
آرشیو
 
تاریخ : چهارشنبه 24 ارديبهشت 1393     |     کد : 308

با همکاری مدیریت بحران شهرداری تبریز و دانشگاه تبریز

اولین همایش مدیریت بحران زلزله در کلانشهر تبریز برگزارشد

با همکاری مدیریت بحران شهرداری تبریز و انجمن های علمی دانشکده جغرافیا و برنامه ریزی دانشگاه تبریز اولین همایش مدیریت بحران زلزله در کلانشهر تبریز برگزارشد.

با همکاری مدیریت بحران شهرداری تبریز و انجمن های علمی دانشکده جغرافیا و برنامه ریزی دانشگاه تبریز اولین همایش مدیریت بحران زلزله در کلانشهر تبریز برگزارشد.

به گزارش واحد اخبار ، آمار و اطلاعات مدیریت بحران شهرداری تبریز، این همایش در محورهای زمین‌شناسی زمین‌لرزه، شتاب‌نگاری، لرزه‌نگاری، سازه و مهندسی زلزله و مدیریت بحران برگزارشد.

در این همایش مهندس مسعود حسن نژاد مدیر بحران شهرداري تبريز در سخنانی گفت امروزه نگاه دنيا به مديريت کاهش خطرپذيري و برگشت پذيري است که ماهم بايد به دنبال اين رويه باشيم.وي افزود: اين نشست ها مي تواند نقش اساسي در اين زمينه ايفا کند مشروط بر اينکه اين توليد علم و دانش و مقالات در واقع عملياتي و اجرايي شده و مردم به عينه اين نتايج را ببيند.
حسن نژاد تصريح کرد: افزايش سطح آگاهي هاي مردم در برخورد با هر پديده به ويژه پديده هاي طبيعي و انسان ساز که منجر به حوادث است، حايز اهميت بوده و هر چه سطوح آگاهي همه اقشار از جمله دانشگاهيان و مردم عادي و ... افزايش پيدا کند، اثرات خود را خواهد گذاشت.
وي بيان کرد: راهکارهاي متفاوتي براي حمايت دولت از اين کنفرانس ها وجود دارد و در بحث پايان نامه ها و کنفرانس ها دولت عنايت ويژه اي دارد بالاخص دانشي که منجر به عمل شده و در زندگي مردم تاثير بگذارد.مدير بحران شهرداري تبريز گفت: ما نيز به دنبال علمي تر کردن کارها هستيم و با دانشگاه ها به ويژه مراکزي که در زمينه بحران فعاليت دارند، در حال مذاکره هستيم.
وي افزود: امروز مديريت بحران يک تخصص است و اميدواريم بتوانيم هر چه بيشتر اين سطح را در جهت کاهش آلام در زمان حادثه، افزايش دهيم.مدیر سایت
نوشته شده در   چهارشنبه 24 ارديبهشت 1393  ساعت  13   توسط   مدیر سایت   
ویرایش شده در سه شنبه 28 شهريور 1396 ساعت 13 توسط مهدی حیدری
PDF چاپ ارسال برای دوستان بازگشت
نظرات شما :