bohran@tabriz.ir
 آخرین اخبار
سه شنبه یکم آبان 1397
سه شنبه یکم آبان 1397
جاری شدن سیل در خیابان های کربلا/ وزش باد شدید موجب خسارت مالی شد

دوشنبه سی ام مهر 1397
رانش زمین در نیکاراگوئه خانه‌ای را بلعید

دوشنبه سی ام مهر 1397
۹۰درصد مردم جهان در هوای بسیار آلوده زندگی می‌کنند

دوشنبه سی ام مهر 1397
آرشیو
 
تاریخ : دوشنبه 9 بهمن 1396     |     کد : 1447

رئیس کمیسیون شهرسازی و معماری شورا:

الزامات اقتصادی در توانمندسازی حاشیه‌نشیان باید مد نظر باشد

رئیس کمیسیون شهرسازی و معماری شورای اسلامی شهر تبریز گفت: صرفاً با برنامه‌ریزی فیزیکی نمی‌توان در مورد بافت‌های ناکارآمد شهری به نتیجه رسید و الزامااقتصادی باید در برنامه‌ریزی‌ها مد نظر باشد.

به گزارش روابط عمومی مدیریت بحران به نقل از شهریار، فریدون بابایی‌اقدم در نشست هم‌اندیشی مسئولان استانی و شهری تبریز با رئیس دفتر اسکان بشر سازمان ملل متحد در ایران  با بیان این مطلب اظهار داشت: بحث‌های تئوریک زیادی در ارتباط با حاشیه‌نشینی شده است، اما تا زمانی که شرایط دقیق زندگی حاشیه‌نشینان را با آن پله‌ها و کوچه‌های بسیار باریک تجربه نکنیم، نمی‌توانیم اقدام ماندگاری بکنیم.

عضو شورای اسلامی شهر افزود: کارهایی که در کشور ما در این خصوص صورت گرفته، بی‌تعارف حتی در حد فکر نیز نبوده‌است.

وی تصریح کرد:  در طی چند دهه گذشته، شاهد رشد بافت حاشیه‌نشین کشور بوده‌ایم، این در حالی است در کشورهای مجاور از جمله ترکیه، شاهد توسعه ادواری شهری و کاهش وسعت بافت‌های حاشیه‌ای بوده‌ایم.

بابایی‌اقدم به تجارب موفق آمریکای لاتین، برزیل، آرژانتین، کلمبیا و مکزیک اشاره و تاکید کرد: با توجه به معضلات اقتصادی مدیریت شهری، بهره‌گیری از این تجربه‌ها، می‌تواند از آزمون و خطاهای هزینه‌بر و زمان‌بر جلوگیری کند.

عضو شورای اسلامی شهر تبریز متذکر شد:

وی با تاکید بر این‌که باید مخاطب خود را بشناسیم، افزود: فرد حاشیه‌نشینی که منبع درآمد ندارد و نمی‌تواند قسط ماهانه خانه را تامین کند، طبیعی است که سکونتگاه بی‌کیفیت قدیمی را به خانه‌های مستحکم جدید ترجیح خواهد داد.


مهدی حیدری
نوشته شده در   دوشنبه 9 بهمن 1396  ساعت  08:52   توسط   مهدی حیدری    تعداد بازدید  212
ویرایش شده در *** ساعت -- توسط
PDF چاپ بازگشت
نظرات شما :