آخرین اخبار
پنجشنبه بیست و ششم بهمن 1396
پنجشنبه بیست و ششم بهمن 1396
شنبه بیست و یکم بهمن 1396
سه شنبه هفدهم بهمن 1396
چهارشنبه یازدهم بهمن 1396
آرشیو
 
تاریخ : دوشنبه 9 بهمن 1396     |     کد : 1447

رئیس کمیسیون شهرسازی و معماری شورا:

الزامات اقتصادی در توانمندسازی حاشیه‌نشیان باید مد نظر باشد

رئیس کمیسیون شهرسازی و معماری شورای اسلامی شهر تبریز گفت: صرفاً با برنامه‌ریزی فیزیکی نمی‌توان در مورد بافت‌های ناکارآمد شهری به نتیجه رسید و الزامااقتصادی باید در برنامه‌ریزی‌ها مد نظر باشد.

به گزارش روابط عمومی مدیریت بحران به نقل از شهریار، فریدون بابایی‌اقدم در نشست هم‌اندیشی مسئولان استانی و شهری تبریز با رئیس دفتر اسکان بشر سازمان ملل متحد در ایران  با بیان این مطلب اظهار داشت: بحث‌های تئوریک زیادی در ارتباط با حاشیه‌نشینی شده است، اما تا زمانی که شرایط دقیق زندگی حاشیه‌نشینان را با آن پله‌ها و کوچه‌های بسیار باریک تجربه نکنیم، نمی‌توانیم اقدام ماندگاری بکنیم.

عضو شورای اسلامی شهر افزود: کارهایی که در کشور ما در این خصوص صورت گرفته، بی‌تعارف حتی در حد فکر نیز نبوده‌است.

وی تصریح کرد:  در طی چند دهه گذشته، شاهد رشد بافت حاشیه‌نشین کشور بوده‌ایم، این در حالی است در کشورهای مجاور از جمله ترکیه، شاهد توسعه ادواری شهری و کاهش وسعت بافت‌های حاشیه‌ای بوده‌ایم.

بابایی‌اقدم به تجارب موفق آمریکای لاتین، برزیل، آرژانتین، کلمبیا و مکزیک اشاره و تاکید کرد: با توجه به معضلات اقتصادی مدیریت شهری، بهره‌گیری از این تجربه‌ها، می‌تواند از آزمون و خطاهای هزینه‌بر و زمان‌بر جلوگیری کند.

عضو شورای اسلامی شهر تبریز متذکر شد:

وی با تاکید بر این‌که باید مخاطب خود را بشناسیم، افزود: فرد حاشیه‌نشینی که منبع درآمد ندارد و نمی‌تواند قسط ماهانه خانه را تامین کند، طبیعی است که سکونتگاه بی‌کیفیت قدیمی را به خانه‌های مستحکم جدید ترجیح خواهد داد.


مهدی حیدری
نوشته شده در   دوشنبه 9 بهمن 1396  ساعت  08   توسط   مهدی حیدری   
ویرایش شده در --- ساعت ---- توسط
PDF چاپ ارسال برای دوستان بازگشت
نظرات شما :