bohran@tabriz.ir
 آخرین اخبار
امضای تفاهم نامه همکاری مدیریت بحران شهرداری تبریز و بیمارستان امیرالمومنین علی (ع) تبریز

دوشنبه بیست و ششم آذر 1397
توصیه های ایمنی مدیریت بحران شهرداری تبریز در حین وقوع زلزله

چهارشنبه بیست و یکم آذر 1397
زلزله به قدرت 3/6 ریشتر حوالی باسمنج را لرزاند.

چهارشنبه بیست و یکم آذر 1397
دوشنبه نوزدهم آذر 1397
بازسازی مناطق آتش سوزی کالیفرنیا بیش از10سال طول می کشد

دوشنبه نوزدهم آذر 1397
آرشیو
 
تاریخ : سه شنبه 30 آبان 1396     |     کد : 1432

شهردار منطقه 3 تبریز خبرداد؛

تجهیز پارک های یادگار امام، منظریه و مشروطه

با توجه به اهمیت آمادگی برای مواجهه با حوادث غیر مترقبه و بلایای طبیعی لزوم برنامه ریزی در جهت تبدیل پارک ها و سالن های ورزشی به فضای قابل استفاده در مواقع بحرانی، تجهیز پارک های دو منظوره در دستور کار این منطقه قرار گرفته است.به گزارش روابط عمومی مدیریت بحران به نقل از شهرداری منطقه 3 تبریز، مهندس پرویز عباس نژاد با اظهار امیدواری بر اینکه هیچ زمانی حادثه‌ای رخ ندهد و از این پارک ها  و سالن ها بتوانیم در مواقع عادی به منظور برقراری تعاملات اجتماعی، تقویت روحی همشهریان عزیز استفاده نمائيم، تاکید کرد: با توجه به  جمعیت زیاد حوزه منطقه 3 تبریز و وسعت بالای آن، نیاز به ایجاد  و تجهیز پارک ها و سالن های چندمنظوره را جدی‌تر می‌کند که در این راستا طی روزهای گذشته پارک های دو منظوره منطقه منجمله پارک های یادگار امام، منظریه و مشروطه به تجهیزات کمک های اولیه، چادر، پتو، لوازم گرمایشی و.. تجهیز شدند .

وی افزود: در سالن های دو منظوره  همچنین اتاق‌های بحران، آتش‌نشانی، اورژانس و انبارهای مختلف و... مستقر می باشد که در کنار آن نیز کلاس‌های آموزش مدیریت بحران در فرهنگسراها نیز پیش‌بینی شده که چگونگی مقابله با بحران را به شهروندان آموزش می‌دهند.

وی با اشاره به اینکه از جمله امکانات مناسب برای مدیریت بحران در شهر تبریز پارک ها هستند که با توجه به پراکندگی آنها در سطح شهر امکان مناسبی برای خدمات رسانی به هنگام در زمان بحران محسوب می شوند، اظهارداشت: از ویژگی منحصر به فرد پارک های دو منظوره  منطقه 3 می‌توان به دسترسی آسان به معابر موجود اشاره کرد .

وی با بیان اینکه از مهم‌ترین اهداف  تجهیز پارک های دو منظوره سازی می‌توان به توزیع عادلانه و نحوه بهره‌برداری از این پارک ها در مواقع بحرانی از سوی شهروندان نام‌برد، افزود: ایجاد اسکان و فضاهای‌ مناسب برای استفاده ستادهای حوادث غیرمترقبه در صورت بروز حوادث و در زمان غیر حوادث استفاده ازپارکها به منظور اطلاع‏ رسانی و آموزش به شهرداران درخصوص حوادث غیر مترقبه و بحران‌ها از دیگر اهداف  تجهیز این پارک ‌هاست .
مهدی حیدری
نوشته شده در   سه شنبه 30 آبان 1396  ساعت  11:49   توسط   مهدی حیدری    تعداد بازدید  388
ویرایش شده در سه شنبه 30 آبان 1396 ساعت 11:58 توسط مهدی حیدری
PDF چاپ بازگشت
نظرات شما :