آخرین اخبار
چهارشنبه بیست و نهم فروردين 1397
چهارشنبه بیست و نهم فروردين 1397
چهارشنبه بیست و دوم فروردين 1397
دوشنبه بیستم فروردين 1397
يکشنبه بیست و هفتم اسفند 1396
آرشیو
 
تاریخ : چهارشنبه 15 شهريور 1396     |     کد : 1355

کسب رتبه نخست توسط شرکت پالایش نفت تبریز در حوزه زیست محیطی

مسئول واحد محيط زيست شرکت پالایش نفت تبریز از کسب رتبه نخست این شرکت در حوزه زیست محیطی در بین سایر پالایشگاه های کشور خبر داد.

به گزارش روابط عمومی مدیریت بحران به نقل از ایسنا، منطقه آذربایجان شرقی، مسعود لطفي منش با اعلام این خبر به خبرنگاران گفت: این ارزیابی هر ساله توسط مدیریت HSEQ  شرکت ملی پالایش و پخش فرآورده های نفتی بین تمامی پالایشگاه های نفت کشور انجام می شود.

وی ادامه داد: پالایشگاه تبریز از بین 9 شرکت پالایشی کشور بطور مشترک با پالایشگاه آبادان با کسب امتیاز 97.1 از مجموع 100 امتیاز، رتبه نخست در تعیین رتبه بندی زیست محیطی شرکت‌های پالایشي را کسب کرد.

مسئول واحد محيط زيست شركت پالايش نفت تبريز اظهار کرد: ارزیابی‌ها بر اساس 10 شاخص فضای سبز، پساب، پسماند، آلاینده‌های هوا، گزارشات زیست محیطی، کسب گواهینامه و جوایز زیست محیطی، مدیریت مصرف انرژی، خاک و آب، آموزش و فرهنگ زیست محیطی و هزینه پروژه های زیست محیطی انجام می گیرد.

وی افزود: در حوزه فضای سبز طبق قوانین و مقررات زیست محیطی بایستی صنایع و واحدهای تولیدی 10 درصد از فضای کل خود را به فضای سبز اختصاص دهند که این شرکت علاوه بر پوشش این استاندارد به مرز 28 درصد رسیده است. 

لطفي منش در خصوص مديريت پساب اضافه کرد: واحد تصفیه پساب اين شركت با كارايي بالا در حال بهره­برداري با قابليت تصفيه فيزيكي، شيميايي و بيولوژيكي است كه كليه پساب ارسالي به اين واحد پس از تصفيه به عنوان آب جبراني و در سيكل بسته مورد استفاده قرار مي­گيرد.

وی گفت: در خصوص دفع اصولی پسماند نیز مطابق روش اجرایی مدیریت پسماند، الزامات و قوانین زیست محیطی کلیه پسماندهای عادی، صنعتی و ویژه با تحويل به شرکتهای تائید شده سازمان محیط زیست از قبیل مديريت پسماند شهرداری مدیریت می شود.

مسئول واحد محيط زيست شركت پالايش نفت تبريز با اشاره به اقدامات زیست محیطی این پالایشگاه، افزود: اين شركت در بخش انطباق محصولات با استانداردهاي روز محصول بنزين با استاندارد يورو 4 را عرضه مي‌کند و پروژه GHP  را بمنظور انطباق محصول گازوئيل با استاندارد يورو 5 با سرمايه گذاري 70 ميليون يورو در دست اجرا دارد.

وی ادامه داد: همچنين در راستاي مديريت كربن منتشره به محيط اجراي پروژه بازيابي گازهاي ارسالي به فلر ( FGR  ) را در سال 95 در قالب مكانيسم CDM  با اعتبار پنج  میلیون دلار اجرا و در حال بهره برداري مي باشد.

لطفي منش اظهار کرد: در بخش انرژي پروژه بهينه سازي سيستم هواي فشرده براي اولين بار در كشور در پالايشگاه تبريز توسط سازمان توسعه صنعتي ملل متحد UNIDO  در حال برگزاري است و سيستم توليد و توزيع بخار پالايشگاه تبريز به عنوان PILOT  در بين صنايع كشور انتخاب شده و اقدامات اوليه آن سازمان انجام شده و در حال عقد تفاهم نامه مي باشد. 


مهدی حیدری
نوشته شده در   چهارشنبه 15 شهريور 1396  ساعت  09   توسط   مهدی حیدری   
ویرایش شده در پنجشنبه 30 شهريور 1396 ساعت 09 توسط مهدی حیدری
PDF چاپ ارسال برای دوستان بازگشت
نظرات شما :