آخرین اخبار
چهارشنبه بیست و ششم ارديبهشت 1397
چهارشنبه بیست و ششم ارديبهشت 1397
چهارشنبه بیست و ششم ارديبهشت 1397
چهارشنبه بیست و ششم ارديبهشت 1397
سه شنبه هیجدهم ارديبهشت 1397
آرشیو
 
تاریخ : سه شنبه 14 شهريور 1396     |     کد : 1350

در یک هفته پس از وقوع زلزله روستای ایوق صورت گرفت:

60 هزار مترمکعب آواربرداری از 150 واحد مسکونی

بخشدار مهربان گفت : در یک هفته پس از وقوع زلزله در روستای ایوق از توابع بخش مهربان، در مجموع 60 هزار مترمکعب آوار برداری از 150 واحد مسکونی و 600 واحد انبار و طویله صورت گرفته است .

  

به گزارش روابط عمومی مدیریت بحران شهرداری تبریز به نقل از شهریار، محمد آذرهوا بخشدار و رئیس ستاد مدیریت بحران بخش مهربان در مصاحبه ای اقدامات صورت گرفته توسط ستاد مدیریت بحران شهرستان سراب و بخش مهربان در مدت یک هفته پس از وقوع زمین لرزه 4/9 ریشتری در روستای ایوق از توابع بخش مهربان، شهرستان سراب را تشریح کرد .

محمد آذر هوا از تشکیل 120 پرونده با طی شدن مراحل تهیه نقشه و بررسی کارشناسی خبر داد و افزود : برای شروع احداث فونداسیون 10 واحد مسکونی ، پی کنی صورت گرفته و تحویل مصالح توسط بنیاد مسکن آغاز گردیده است .

رئیس ستاد مدیریت بخش مهربان ، با اشاره به شروع صدور پروانه ساختمانی رایگان در روستای زلزله زده ایوق ، اظهار داشت: جهادکشاورزی شهرستان سراب برای نگهداری احشام، اقدام به انتقال فنس نموده است .

بخشدار مهربان به انتقال 4 واحد سرویس بهداشتی سیار  و 4 واحد سرویس  حمام سیار به این روستا اشاره نموده و تاکید کرد : خدمات امدادی توسط جمعیت هلال احمر،  اورژانس،  بهزیستی،  کمیته امداد امام خمینی ( ره ) همچنان تداوم و استمرار دارد .

آذرهوا،  خدمات قطع جریان برق ، گاز و آب و برقراری مجدد پس از اتمام آوار برداری را از دیگر اقدامات ستاد مدیریت بحران مستقر در روستای زلزله زده ایوق عنوان کرد .

رئیس ستاد مدیریت بحران بخش مهربان از تشکیل 5 جلسه ستاد مدیریت بحران با حضور مدیران کشوری ، مدیران کل استانی و مدیران شهرستان سراب و بخش مهربان خبر داد و تصریح کرد : امنیت و آرامش کامل در روستا با تلاش شبانه روزی و ایثارگرانه سپاه پاسداران انقلاب اسلامی و مجموعه  نیروی انتظامی تامین گردیده و با توجه به پای کار بودن  تمامی دستگاههای ذی ربط ، خدمات رسانی شایسته به طور شبانه روزی و  مطلوب به زلزله زدگان ارائه گردیده است .

بخشدار مهربان در پایان با قدردانی از پیگیریهای مستمر و تلاشهای شبانه روزی فرماندار شهرستان سراب در راستای تسریع در فراهم آوردن شرایط اسکان دایمی خانوارهای زلزله زده ، از زحمات و تلاشهای تمامی دستگاههای اجرایی ، خدماتی ،  نظامی و انتظامی فعال در روستای زلزله زده ایوق قدردانی کرد و حضور مقامات کشوری ، مسئولین ارشد استانی و مدیران کل استان در این روستا را مایه دلگرمی تمامی مدیران و  نیروهای فعال عنوان کرد و اظهار امیدواری کرد با پیگیری های استانی و عنایات مسئولین کشوری ، تمامی خانوارهای  خسارات دیده در حادثه زلزله روستای ایوق تا فرا رسیدن فصل سرما ،  در خانه های مقاوم و نوسازی شده اسکان دایم یابند .


مهدی حیدری
نوشته شده در   سه شنبه 14 شهريور 1396  ساعت  09   توسط   مهدی حیدری   
ویرایش شده در --- ساعت ---- توسط
PDF چاپ ارسال برای دوستان بازگشت
نظرات شما :