آخرین اخبار
پدهلیکوپتر ارم

پدهلیکوپتر ارم

دوشنبه سوم مهر 1396
کنفرانس ملی بهسازی و مقاوم سازی بافتهای شهری در مجاورت گسلهای فعال

کنفرانس ملی بهسازی و مقاوم سازی بافتهای شهری در مجاورت گسلهای فعال

پنجشنبه سی ام شهريور 1396
پدهلیکوپتر پارک طبیعت

پدهلیکوپتر پارک طبیعت

پنجشنبه سی ام شهريور 1396
پدهلیکوپتر الغدیر

پدهلیکوپتر الغدیر

پنجشنبه سی ام شهريور 1396
پدهلیکوپتر مهر ولایت

پدهلیکوپتر مهر ولایت

پنجشنبه سی ام شهريور 1396
آرشیو
 
تاریخ : سه شنبه 14 شهريور 1396     |     کد : 1350

در یک هفته پس از وقوع زلزله روستای ایوق صورت گرفت:

60 هزار مترمکعب آواربرداری از 150 واحد مسکونی

بخشدار مهربان گفت : در یک هفته پس از وقوع زلزله در روستای ایوق از توابع بخش مهربان، در مجموع 60 هزار مترمکعب آوار برداری از 150 واحد مسکونی و 600 واحد انبار و طویله صورت گرفته است .

  

به گزارش روابط عمومی مدیریت بحران شهرداری تبریز به نقل از شهریار، محمد آذرهوا بخشدار و رئیس ستاد مدیریت بحران بخش مهربان در مصاحبه ای اقدامات صورت گرفته توسط ستاد مدیریت بحران شهرستان سراب و بخش مهربان در مدت یک هفته پس از وقوع زمین لرزه 4/9 ریشتری در روستای ایوق از توابع بخش مهربان، شهرستان سراب را تشریح کرد .

محمد آذر هوا از تشکیل 120 پرونده با طی شدن مراحل تهیه نقشه و بررسی کارشناسی خبر داد و افزود : برای شروع احداث فونداسیون 10 واحد مسکونی ، پی کنی صورت گرفته و تحویل مصالح توسط بنیاد مسکن آغاز گردیده است .

رئیس ستاد مدیریت بخش مهربان ، با اشاره به شروع صدور پروانه ساختمانی رایگان در روستای زلزله زده ایوق ، اظهار داشت: جهادکشاورزی شهرستان سراب برای نگهداری احشام، اقدام به انتقال فنس نموده است .

بخشدار مهربان به انتقال 4 واحد سرویس بهداشتی سیار  و 4 واحد سرویس  حمام سیار به این روستا اشاره نموده و تاکید کرد : خدمات امدادی توسط جمعیت هلال احمر،  اورژانس،  بهزیستی،  کمیته امداد امام خمینی ( ره ) همچنان تداوم و استمرار دارد .

آذرهوا،  خدمات قطع جریان برق ، گاز و آب و برقراری مجدد پس از اتمام آوار برداری را از دیگر اقدامات ستاد مدیریت بحران مستقر در روستای زلزله زده ایوق عنوان کرد .

رئیس ستاد مدیریت بحران بخش مهربان از تشکیل 5 جلسه ستاد مدیریت بحران با حضور مدیران کشوری ، مدیران کل استانی و مدیران شهرستان سراب و بخش مهربان خبر داد و تصریح کرد : امنیت و آرامش کامل در روستا با تلاش شبانه روزی و ایثارگرانه سپاه پاسداران انقلاب اسلامی و مجموعه  نیروی انتظامی تامین گردیده و با توجه به پای کار بودن  تمامی دستگاههای ذی ربط ، خدمات رسانی شایسته به طور شبانه روزی و  مطلوب به زلزله زدگان ارائه گردیده است .

بخشدار مهربان در پایان با قدردانی از پیگیریهای مستمر و تلاشهای شبانه روزی فرماندار شهرستان سراب در راستای تسریع در فراهم آوردن شرایط اسکان دایمی خانوارهای زلزله زده ، از زحمات و تلاشهای تمامی دستگاههای اجرایی ، خدماتی ،  نظامی و انتظامی فعال در روستای زلزله زده ایوق قدردانی کرد و حضور مقامات کشوری ، مسئولین ارشد استانی و مدیران کل استان در این روستا را مایه دلگرمی تمامی مدیران و  نیروهای فعال عنوان کرد و اظهار امیدواری کرد با پیگیری های استانی و عنایات مسئولین کشوری ، تمامی خانوارهای  خسارات دیده در حادثه زلزله روستای ایوق تا فرا رسیدن فصل سرما ،  در خانه های مقاوم و نوسازی شده اسکان دایم یابند .


مهدی حیدری
نوشته شده در   سه شنبه 14 شهريور 1396  ساعت  09   توسط   مهدی حیدری   
ویرایش شده در --- ساعت ---- توسط
PDF چاپ ارسال برای دوستان بازگشت
نظرات شما :