آخرین اخبار
يکشنبه بیست و هفتم اسفند 1396
يکشنبه بیست و هفتم اسفند 1396
شنبه بیست و ششم اسفند 1396
پنجشنبه هفدهم اسفند 1396
سه شنبه پانزدهم اسفند 1396
آرشیو
 
 آرشیو
کلمه کلیدی
:
از
تا

ربات امداد هوايي محققان ايراني براي نجات غرق شدگان در دريا تيمي از محققان جوان ايراني اين ربات امداد هوايي را با هدف نجات افراد در حال غرق شدن در نزديکي مناطق ساحل طراحي کرده اند

هواپیماهای بدون سرنشین از قابلیت پرواز در شب و استفاده در مأموریت های شناسایی طولانی پرواز برخوردار هستند، اما محققان بدنبال توسعه عملکردهای پهپادها برای مأموریت هایی دریایی و نجات سرنشینان کشتی های غرق شده هستند.
چهارشنبه 9 مرداد 1392

قائم مقام شوراي عالي مديريت بحران كشور: حوادث طبيعي از مهمترين چالش هاي بشري در سال هاي آتي است

وزير کشور با اشاره به گزارش هاي منتشر شده بين المللي، حوادث طبيعي از مهمترين چالش هاي بشري در سال هاي آتي است.
دوشنبه 7 مرداد 1392

نظارت بر مقاوم‌سازي مغفول مانده است رييس سازمان مديريت بحران کشور گفت: نظارت بر مقاوم‌سازي در کشور مغفول مانده است

مهندس حسن قدمی در حاشیه مراسم بهره‌برداری از اولین بیمارستان صحرایی قطب شمال کشور در مشهد، در جمع خبرنگاران اظهار کرد: علاوه بر وجود حدود 15 بیمارستان صحرایی در کشور، تجهیزات دیگری مانند آشپزخانه صحرایی، نانوایی صحرایی، اردوگاه‌های مدیریتی 50 و 100 نفره نیز به تناسب و وسعت حوادث در سطح کشور مورد استفاده قرار می‌گیرند.
يکشنبه 6 مرداد 1392

بان كي مون مطرح كرد خشکسالي‌ها در اثر تغييرات آب و هوايي فراگير‌تر، شديد‌تر و مکرر‌تر مي‌شوند

هزينه‌هاي اجتماعي، سياسي و اقتصادي ناشي از خشکسالي از ازبکستان تا برزيل، از ساحل تا استراليا مشهود است. ناميبيا در ماه مه وضعيت اضطراري خشکسالي ملي با ۱۴ در صد جمعيت در شرايط نا‌امني غذايي اعلام کرد.
شنبه 5 مرداد 1392

توسط محققان دانشگاه استراليا با همکاري دانشمند ايراني صورت گرفت مورچه‌ها، الهام‌بخش دانشمند ايراني براي حل ترافيک انساني در خروج‌هاي اضطراري

محققان دانشگاه استراليا با همکاري دانشمند ايراني، از طبيعت و جريان جمعيت مورچه‌ها براي ارايه مدل خروجي‌هايي که در زمان تخليه ساختمانهاي بزرگ و ميادين ورزشي و به طور کلي ترافيک انساني از عملکرد موثرتري برخوردارند، الهام گرفته‌اند.
پنجشنبه 3 مرداد 1392

آماده سازي خبرنگاران بحران، حلقه مفقوده اطلاع رساني در حوادث غير مترقبه با وجود آْنکه ايران کشوري سانحه خيز است و هر ساله حوادث گوناگوني را تجربه مي کند، اما هنوز سازمان هاي خبري براي آماده سازي

امروزه نقش رسانه‌ها در مديريت بحران و اطلاع رساني در امر مديريت بحران و سوانح از اهميت به سزايي برخوردار است و بدون اين رسانه ها، نمي ‌توان بحران‌ها را به درستي و سهولت مديريت و كنترل كرد.
چهارشنبه 2 مرداد 1392

حوادث و سوانح در يک قدمي ما/ پيشگيري را جدي بگيريم ايران کشوري سانحه خيز است و هرساله حوادث گوناگوني را تجربه مي کند

به گفته کارشناسان وقوع پياپي اين گونه حوادث و سوانح، اهميت اتخاذ تدابير لازم قبل، هنگام و بعد از وقوع حادثه در مديريت بلاياي طبيعي را آشکار مي سازد.
سه شنبه 1 مرداد 1392

مهندس قدمي در شوراي هماهنگي مطرح كرد: راه‌اندازي گروه‌هاي تخصصي خبرنگاران بحران در آينده نزديک

رييس سازمان مديريت بحران کشور درباره تشکيل گروههاي تخصصي خبرنگاران بحران براي پوشش حوادث گفت: يکي از نيازهاي اساسي در زمان وقوع حوادث اطلاع‌رساني صحيح و دقيق است.
دوشنبه 31 تير 1392

رییس سازمان مدیریت بحران کشور: بيش از 14 هزار زلزله پارسال کشور را لرزاند

رييس سازمان مديريت بحران کشورگفت:14 هزار و 340 زلزله، سال گذشته نقاط مختلف کشور را لرزاند.
يکشنبه 30 تير 1392

تکرار پنج باره نام ايران در فهرست 30 زمين‌لرزه مرگبار جهان زمین‌لرزه جزء پرخطرترین بلایا و پنج بلایی است که بیشترین خطرات را داشته و از ایران در رتبه سوم پرمخاطره‌ترین‌ها یاد شده است.

از 43 مخاطره طبیعی در جهان، 32 مورد در ایران اتفاق می‌افتد که 5 مخاطره آن شامل زلزله، سیل، خشکسالی، زمین لغزش و نشست زمین عمده‌ترین حوادث طبیعی در ایران است.
شنبه 29 تير 1392