برگزاری دوره آموزش ایمنی و آتش نشانی برای مسئولین بحران مناطق 10 گانه شهرداری تبریز و کارکنان مدیریت

مدیریت بحران شهرداری تبریز با همکاری مناطق 10 گانه شهرداری تبریز و سازمان آتش نشانی و خدمات ایمنی شهرداری تبریز، آموزش تخصصی ایمنی و آتش نشانی را در مورخه های 24 و 26 تیر ماه سال جاری برای کارکنان مدیریت بحران شهرداری تبریز و مسئولین بحران مناطق 10 گانه شهرداری تبریز برگزار نمود. 

هدف از برگزاری آموزش تخصصی ایمنی و آتش نشانی را ارتقاء سطح بینش و کارایی کارشناسان مدیریت بحران و مسئولین بحران مناطق 10 گانه بوده چرا که  آتش سوزی های که در محیط های شهری به علل مختلف اتفاق می افتند موجب خسارات زیادی بخصوص به محل زندگی افراد و اسکان آنها می گردد و باید کلیه افراد جهت پیشگیری و مقابله با این خطرات، دانش و آگاهی عمومی و تخصصی اولیه را در این خصوص داشته باشند تا در زمان کمی امداد رسانی به افراد حادثه دیده صورت گرفته تا افراد از حادثه نجات یابند. همچنین امروزه به علت توسعه کلان شهر تبریز میزان خطر آتش سوزی در برخی از مناطق بخصوص در مناطق  پر تراکم و صنعتی بسیار بالا است و نیاز است که به این موضوع به طور ویژه توجه گردد و امکانات و تجهیزات پیشرفته جهت مقابله با انواع حریق ها تدارک دیده شود. همچنین به دلیل اینکه برخی از آتش سوزی ها ممکن است پس از حوادث دیگری از جمله زلزله اتفاق بیفتد لذا باید تدابیر لازم برای اینگونه حوادث نیز اندیشیده شود.

در این دوره آموزشی ضمن آشنایی کارکنان و مسئولین بحران با مبانی نظری و اصول علمی حریق، به طور عملی نحوه استفاده از کپسول های آتش نشانی به افراد شرکت کننده در کلاس آموزش داده شد و همچنین اصول مقابله با انواع حریق ها توضیح داده شد.


ویرایش شده توسط test test